België heeft voortaan zijn eigen Hof van Arbitrage voor Sport, een onafhankelijk tribunaal voor het beslechten van geschillen op het gebied van sport. Het Internationaal Hof van Arbitrage voor Sport is in 1984 opgericht op initiatief van het IOC, en heeft zijn zetel in Lausanne.
Dit project opgericht door vijf jonge afgestudeerden, heeft als doel voetbal als een integratie-vector voor kinderen te promoten. Ze zijn ervan overtuigd dat voetbal de unieke capaciteit heeft om mensen dichter bij elkaar te brengen, ondanks de huidige grenzen, talen, rassen, oorlogen of inkomensverschillen. Ze willen dus aantonen dat voetbal aan miljoenen kinderen een structuur, levenswaarden en een sociale omgeving kan bieden.
Olympisch kajakker, Bob Maesen is gelukkige vader geworden van een zoontje, Klaas. Het BOIC wenst de kleine Klaas van harte welkom en mama en papa proficiat.
Charlotte De Vos (hockey) en Nils Duerinck (atletiek) vatten in december het idee op om “Music for life”, de actie van Studio Brussel tegen diarree, te steunen via het initiatief "Olympic for life" en zetten voor het goede doel een aantal exclusieve items van Olympische atleten te veil op eBay. De veiling bracht maar niet minder dan 6.942,40 € op. Met dank aan alle atleten die meewerkten aan dit initiatief.
Op 2 februari palmen Olivia, Jonathan en Kévin Borlée, Olivier Cauwenbergh, Nils Duerinck, Elodie Ouedraogo, Laurens Pannecoucke, Jean-Michel Saive, Evi Van Acker en Hans Van Alphen de catwalk van het Conrad Hotel in Brussel in. Tijdens de Olympic Fashion Show zullen onze Olympische atleten er de officiële outfits ontworpen door Stijn Helsen presenteren. Het Belgian Olympic Team zal er in Londen alvast stijlvol bijlopen tijdens de openingsceremonie. De ontwerpen voor de officiële kledij zijn namelijk van de Belgische modeontwerper Stijn Helsen, ook voor de casual kledij van het BOT tekende hij de JBC collectie “Stijn Helsen for JBC”. De sporttechnische kledij en de Olympic Village kledij wordt door Adidas aangeleverd. Sabine Appelmans en Dominique Monami zijn gastvrouw voor deze avond waarop ook zo’n vijftigtal Olympische atleten verwacht worden. Deze Olympic Fashion Show en de Olympische kledinglijn konden worden gerealiseerd met de steun van de provincie Limburg.
Catherine Jacques begon op negenjarige leeftijd met judo. In 1993 pakte ze een bronzen medaille op de European Youth Olympic Days (nu het Europees Jeugd Olympisch Festival). In 2004 stond ze verschillende keren op het podium op internationale toernooien, tijdens de Olympische Spelen in Athene behaalde ze een knappe vijfde plaats. Ze nam ook deel aan de OS van Peking in 2008. In 2005 pakte ze een bronzen medaille op het wereldkampioenschap en in 2009 deed ze dat nog eens over op het Europees kampioenschap.
Nina Van Koeckhoven zwom op 15 januari op de open Vlaamse kampioenschappen in Antwerpen haar allerlaatste wedstrijd. In 2000 nam ze deel aan de Olympische Spelen in Sydney en eindigde zowel op het Europees Kampioenschap in kleinbad als grootbad in Helsinki zesde op de 200m vrije slag. Het Belgisch record (2´00"90) in een 50 meterbad staat reeds elf jaar op haar naam. Op het Europees kampioenschap in grootbad behaalde ze met de estafetteploeg zilver op de 4 x 100m wisselslag en brons op de 4 x 100m vrije slag. Nina Van Koeckhoven behaalde een diploma criminologie en is momenteel werkzaam bij de politie. Het BOIC wenst haar veel succes!
Op 9 januari, op 200 dagen voor de aanvang van de Olympische Spelen, werd officieel de leiding van het Olympisch Park overgedragen van de Verantwoordelijke autoriteiten voor de Olympische bouwwerken aan het Organiserend Comité voor London 2012 (LOCOG). LOGOG-voorzitter Sebastian Coe : “De overdracht van leiding van het Olympisch Park is een startschot om deze site Olympisch operationeel te maken voor het grootste sportevenement ter wereld. In slechts 200 dagen zenden 205 landen 10.500 atleten en 20.000 journalisten naar Londen om er geschiedenis te schrijven”.
IOC-voorzitter Jacques Rogge werd in het Parijse Elysée door president Nicolas Sarkozy benoemd tot Officier van het Erelegioen. Eddy Merckx, Sportman van de Eeuw en voorzitter van het Ontwikkelingscomité voor de Belgische Sport werd door de Franse president benoemd tot Commandeur van het Erelegioen. Twee van de meest prestigieuze onderscheidingen in Frankrijk.
Kim Clijsters en Philippe Gilbert werden op 18 december tijdens het Sport Gala in Lint opnieuw uitgeroepen tot Sportvrouw en Sportman van het Jaar. Voor Kim Clijsters was dit al haar achtste titel. Philippe Gilbert verlengde zijn titel van Sportman van het Jaar.
Eddy Merckx mocht op 16 december uit handen van de Franse president Nicolas Sarkozy een zeer prestigieuze onderscheiding in ontvangst nemen. De Sportman van de Eeuw en voorzitter van het Ontwikkelingscomité voor de Belgische Sport werd benoemd tot Commandeur van het Erelegioen. Dat is in Frankrijk één van de hoogste onderscheidingen. Er zijn verschillende graden: Ridder, Officier, Commandeur, Grootofficier en Grootkruis.
Op woensdag 30 november organiseerden de drie Gemeenschappen en het Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité (BOIC) een colloquium in Sint Lambrechts Woluwe. In het kader van zijn coördinerende rol – zoals dat onlangs ook gebeurde inzake de strijd tegen de doping – bracht het BOIC dit initiatief tot uitvoering ten einde het seksueel misbruik in de sport tegen te gaan en te voorkomen. De voorzitters van het colloquium waren Cyriel Coomans en Thierry Zintz, allebei ondervoorzitters van het BOIC. Dit initiatief had als uitgangspunt de conclusies die door de Bijzondere Commissie van de Kamer, voorgezeten door Karine Lalieux, werden voorgelegd inzake seksueel misbruik in de sport.
Op de raad van bestuur van 12 december heeft het BOIC zich verheugd over de kandidaatstelling van Jean-Michel Saive om te zetelen in de atletencommissie van het IOC. Op 8 december maakte het Uitvoerend Comité van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne de lijst bekend van de 21 atleten die voorgedragen werden door hun Nationaal Olympisch Comité. Het BOIC droeg tafeltennisser, Jean-Michel Saive voor.
In Tongeren kennen ze Ambiorix niet alleen als de Eburoon, maar zeker ook als de ambachtelijke schoenenfabrikant die er al meer dan een eeuw actief is. Jaarlijks worden er zo’n 100.000 paar schoenen gemaakt. Vanaf begin december is Ambiorix "Official Supplier Belgian Olympic Team - Belgian Paralympic Team". Schoenenfabrikant Ambiorix uit Tongeren draagt sinds 15 november 2009 de titel van Gebrevetteerd Hofleverancier van België.
De tweede editie van de Jeugd Olympische Winterspelen zal plaatsvinden in 2016, het Noorse Lillehammer is gastad. "We kijken ernaar uit om terug te keren naar de stad waar in 1994 de Olympische Winterspelen gehouden werden. De stad zelf, de Noorse regering en het Nationale Olympische Comité toonden veel belangstelling in de organisatie van het evenement en we zijn er zeker van dat Lillehammer over vier jaar een prachtige ervaring zal zijn voor de jongeren", verklaarde IOC-voorzitter Jacques Rogge. Maar daarvoor nog is het uitkijken naar de eerste editie van de Jeugd Olympische Winterspelen van 13 tot 22 januari in het Oostenrijkse Innsbruck en waarvoor het BOIC zeven atleten uitstuurt in vijf sporten.
Van 13 tot 22 januari 2012 mag Innsbruck meer dan 1.000 jonge topatleten tussen 14 en 18 jaar uit 70 landen verwelkomen. Daar worden volgend jaar de allereerste Jeugd Olympische Winterspelen georganiseerd. Op het programma van Innsbruck 2012 staan de sporten: alpijns skiën, biatlon, bobslee, curling, free style skiën, ijshockey, kunstschaatsen, langlaufen, nordic combined, schansspringen, sleeën, snelschaatsen, snowboarden en shorttrack. Dezelfde sporten die ook tijdens de Olympische Winterspelen van 2014 in Sochi op het programma staan.
Voortaan krijgt u alle nieuws over Londen 2012 op een speciaal daartoe bestemde website www.roadtolondon.be …. Daar vindt u trouwens ook alle informatie over het Belgisch Olympisch team dat zich voorbereidt op de OS in London. Op deze website vindt u ook de applauscampagne van het BOIC. Een "Klap Mee"-knop stelt de surfer in staat te applaudisseren voor zijn atleet naar keuze en waarbij maandelijks een duoticket voor Londen wordt uitgereikt.
Sportspress.be maakte de lijst met de genomineerden bekend voor de titel Sportvrouw of Sportman van het Jaar 2011. Nieuw dit jaar is dat er ook een Coach van het Jaar verkozen zal worden. Het Sportgala gaat door op zondag 18 december in de gebouwen van Alfacam in Lint.
Op 15 december wordt in de Gotische zaal van het Stadhuis te Brussel de Nationale Trofee voor Sportverdienste uitgereikt aan Kevin Borlée. De plechtigheid wordt geplaatst onder het voorzitterschap van Z.K.H. Prins Filip.
Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft zijn communicatiecampagne "Toon het beste van jezelf" gelanceerd, daarin wordt iedereen uitgenodigd het beste van zichzelf te tonen. De deelnemers zullen de kans hebben te verschijnen in een publiciteitsspot (TV) van het IOC die zal uitgezonden worden over de hele wereld. Er is een reis te winnen naar de Olympische Spelen van 2012 in Londen of nog verschillende andere prijzen.