www.BelgianOlympicAcademy.be
Op donderdag 17 april 2008 ondertekenden de rectoren van de Universiteit Gent en van de Université catholique de Louvain en de voorzitter van het Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité een vierjarige samenwerkingsovereenkomst die de officiële start vormt van een unieke opleiding in sportmanagement, ingericht door de twee universiteiten en het BOIC.
De Universiteit Gent, de Université catholique de Louvain en het Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité bieden vanaf oktober 2008 een gloednieuwe opleiding voor sportmanagers aan: De permanente vorming Management in sportorganisaties – Belgian Olympic Academy.
De drie partners bundelden al hun academische knowhow en deskundigheid in sportmanagement en stellen op basis hiervan een doorgedreven vormingsprogramma voor die de kwaliteit van het management in sportorganisaties volgens de nieuwste inzichten wil versterken en de trainingsmogelijkheden van sportmanagers op het vlak van leiderschap en manageriale vaardigheden op een topniveau wil brengen.
De Olympische waarden vormen de rode draad doorheen het opleidingsprogramma. Beide universiteiten en het BOIC betrachten dat sportmanagers via hun handelen de integriteit van de atleet en de fundamentele waarden van de sport zullen beschermen.
De uitgelezen groep van maximum 45 deelnemers moeten bij aanvang van de opleiding een master- of licentiaatdiploma op zak hebben en meertalig zijn: nationale en internationale professoren en deskundigen doceren afwisselend in het Nederlands, Frans en Engels. De cursussen gaan door op de campussen van de twee universiteiten en op het BOIC.
De vorming voorgesteld door de twee universiteiten en het BOIC wordt afgerond op het Internationaal Olympisch Comité te Lausanne.
Meer weten over deze opleiding...